Innovasjon Norge deler ut 600 000 kroner til årets Reodor-pris, Internasjonaliseringspris og Reiselivspris.
Skaperkraft 2011 ble arrangert i Folketeateret 16. november. Atle Antonsen leder oss gjennom prisutdelingene.
Reodor-prisen:
Prisen deles ut til personer, bedrifter eller miljøer som kommer opp med en ny produktidé. Her er viktige stikkord: kreativitet, verdiskaping, nytteverdi, funksjon og markedsmuligheter. Prisen er på 200 000 kroner, og vinneren får den flotte Reodor-statuetten laget av Nils Aas.
Internasjonaliseringsprisen:
Prisen deles ut til bedrifter som har oppnådd internasjonal suksess og som har potensiale for fortsatt vekst i internasjonale markeder. Prisen er på 200 000 kroner.
Reiselivsprisen:
Reiselivsprisen skal inspirere til innovasjon i reiselivsnæringene. Prisen skal gå til den personen eller bedriften som har introdusert et nytt og innovativt reiselivsprodukt eller videreutviklet et eksisterende. Produktet skal ha bidratt til reiselivbedriftens suksess og ha hatt en positiv innvirkning på Norge som reisemål. Prisen er på 200 000 kroner.